HDP İstanbul adayları ‘İstanbul Sözleşmesi’ni imzaladı.

21/02/2014

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ İMZALIYORUZ…

HDP’nin İstanbul Büyükşehir ve İlçe Belediye Eşbaşkan adayları olarak “İstanbul Hepimizin Platformu”nun hazırladığı “İstanbul Sözleşmesi”ni, yerel demokrasinin, yerinden ve yerelden yönetimin, demokratik ve özerk yerel yönetim anlayışının gelişmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriyor ve imzalıyoruz.

hdp ist afiş

İstanbul Sözleşmesi’nin,

– Katılımcılığın lafta kalmadığı bir yerel demokrasi anlayışının,

– Şehir hayatının eşit yurttaşlık anlayışıyla düzenlenmesinin,

– Toplumsal adaletten yana ve çoğulcu bir yerel yönetim yaklaşımının,

– Geçmişin mirası, bugünün hakikatleri ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızın,

– Çevresel/ekolojik adalet ve sürdürülebilirliğin,

– Kadın eşitliği ve özgürlüğünün temel ilkelerini barındırdığını görüyoruz.

Bu özenli çalışmayı yürüten “İstanbul Hepimizin Platformu” dâhil,

tüm halk meclislerini ve yurttaş girişimlerini yerel yönetimlerimizin

meşru bileşenleri olarak değerlendiriyoruz.

sırrı ve eşi

– Sırrı Süreyya Önder, Pınar Aydınlar (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

– Kayuş Çalıkman Gavrilof (Adalar)

– İnci İncesağır, Reşit Çeliktepe (Ataşehir)

– Birgül Hakan, Davut Demir (Beykoz)

– Azad Altun, Pakize Gürhan (Çekmeköy)

– Mukaddes Çelik, İsmet Sadıkoğlu (Kadıköy)

– Hatice Doğan, Kasım Ülgün (Kartal)

– Zabit Vurdu, Gülistan Diken (Maltepe)

– Hüseyin Avras, Pınar Yavuz (Pendik)

– Engin Aras, Nahide Kılıç (Sancaktepe)

– Asiye Kolçak, Şeyh Mehmet Şimşek (Sultanbeyli)

– Cengiz Bilek, Lale İbek (Şile)

– Hasan Özdemir, Zühre Evren (Tuzla)

– Rıza Karaman, Saray Deniz (Ümraniye)

– Sabri Bingöl, Ayşecik Yıldız (Üsküdar)

– Harun Kaya, Hatice Vural (Arnavutköy)

– Erdal Oflaz, İmran Söğüt (Bayrampaşa)

– Ahmet Saymadi, Sevda Bayramoğlu (Beşiktaş)

– Seyhan Alma, Korhan Gümüş (Beyoğlu)

– Nuriye Avşar, Fethi Aydın (Esenler)

– Asya Ülker, Halis Ertaş (Eyüp)

– Turhan Yıldırım, Menice Çelik (Fatih)

– Erdal Çelik, Feray Mertoğlu (Gaziosmanpaşa)

– Ayten Kaya, Mehmet Maşuk Süer (Kağıthane)

– Önder Birol Bıyık, Şehriban Küçükkeleş Oğuz (Sarıyer)

– Meltem Teker, Ferat Boğatekin  (Sultangazi)

– Ayşe Berktay Hacımirzaoğlu, Kenan Yenice (Şişli)

– Hüseyin Güngör, Filiz Özçakır (Zeytinburnu)

– Zehra Şahin, Seyithan Ulutaş  (Avcılar)

– Fırat Epözdemir, Gögercin Turan (Bağcılar)

– Servet Öncü, Canan Canan  (Bahçelievler)

– Vahit Genç, Nivart Bakırcıoğlu (Bakırköy)

– Şemsettin Arslan, Ayşe Karadağ (Başakşehir)

– Ramazan Yıldırım, Rahime İldemir Bayrak (Beylikdüzü)

– Semra Gürbüz, Tevfik Baraner (Büyükçekmece)

– Şah İsmail İtik, Serpil Kemalbay (Çatalca)

– Cüneyt Caniş, Devrim Avcı (Esenyurt)

– Mehmet Turp, Müzeyyen Ölmez (Güngören)

– Nizamettin Öztürk, Hatice Altınışık (Küçükçekmece)

– Yusuf Sümeli, Tuğba Baldaz (Silivri)